Ukradł auto i wyjechał nim za granicę

W ręce lubelskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu wpadł 31-latek, który odpowie za kradzież z włamaniem. Mężczyzna włamał się do jednego z budynków gospodarczych w gm. Strzyżewice i skradł zaparkowany tam samochód marki Honda Civic. Pojazd został odzyskany na ternie Niemiec. Dodatkowo okazało się, że 31-latek jest poszukiwany. Teraz będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Do zdarzenia doszło w nocy z 22 na 23 września na terenie gm. Strzyżewice. Do dyżurnego zadzwonił mężczyzna, który poinformował o kradzieży z włamaniem do swojego budynku gospodarczego. W środku znajdował się zaparkowany samochód marki Honda Civic o wartości 7 tys. zł., który padł łupem włamywacza.

Reklama

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Samochód kilka dni później został odzyskany na terenie Niemiec przez tamtejszą Policję. Lubelscy funkcjonariusze ustalili, że za sprawą kradzieży stoi 31-letni mieszkaniec gm. Niedrzwica Duża, który skradzionym autem wyjechał do Niemiec.

Wczoraj po północy mężczyzna powrócił do domu, tam już czekali na niego policjanci. Okazało się, że jest on poszukiwany listem gończym w celu odbycia 40 dni kary pozbawienia wolności za groźby karalne. Ponadto 31-latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy, ponieważ w niedalekiej przeszłości był karany za rozboje i kradzieże. Skradzione auto już wróciło do rąk właściciela.

Jeszcze wczoraj mieszkaniec gm. Niedrzwica Duża trafił do Aresztu Śledczego w celu odbycia zasądzonej kary. Zapewne teraz czeka go dłuższy pobyt za kratkami, ponieważ za popełnione przestępstwo grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.