Łyżką i widelcem próbowali dostać się do kościelnej skarbonki

  • Post category:Polska

Na gorącym uczynku zatrzymano dwóch mieszkańców Leszna, usiłujących włamać się do kościelnej skarbonki. Policjanci zastali ich w kościele, kiedy łyżką i widelcem podważali drzwiczki od skarbonki. Wewnątrz znajdowały się datki od wiernych. Grozi im teraz do 10 lat więzienia.

Reklama

Fot. policja

9 października br. w godzinach porannych dyżurny leszczyńskiej Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o usiłowaniu włamania do skarbonki kościelnej, w jednej z parafii na terenie Leszna. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia, gdzie wewnątrz kościoła zastali dwóch mężczyzn usiłujących przedostać się do wnętrza skarbonki zawieszonej na ścianie. Ku ich zdziwieniu okazało się, że włamywacze w celu podważenia drzwiczek posługiwali się … łyżką i widelcem. Nie było łatwo, bo narzędzia wyginały się pod solidnymi zabezpieczeniami skarbony.

Reklama

Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. To 19 i 45-letni mieszkańcy Leszna. Usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Wewnątrz znajdowały się datki od wiernych w kwocie kilkudziesięciu złotych. Teraz podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.