Trwa przemyt migrantów przez polską granicę

  • Post category:Polska

9 października funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG zatrzymali dwóch nielegalnych migrantów oraz osoby, które pomagały im w przekroczeniu granicy.

Reklama

Fot. Straz Graniczna

Funkcjonariusze z Placówki SG w Woli Uhruskiej w rejonie granicy państwa zatrzymali dwóch nielegalnych migrantów. Mężczyźni przepłynęli rzekę graniczną Bug i przemieszczali się w głąb kraju. Funkcjonariusze SG ustalili, że byli to obywatele Syrii. Mężczyźni nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP. Ponadto funkcjonariusze SG wylegitymowali także dwóch mężczyzn, którzy przyjechali na miejsce zatrzymania migrantów samochodem na niemieckich numerach rejestracyjnych. Okazało się, że obywatel Syrii oraz Turcji legalnie przebywali na terytorium Niemiec, a przyjechali w rejon granicy państwa, aby odebrać nielegalnych migrantów. Celem ich docelowej podróży miały być Niemcy.

Reklama

Mężczyźni, którzy nielegalnie przekroczyli granicę państwa zostali przekazani ukraińskim służbom granicznym. Natomiast osoby, które przyjechały odebrać migrantów odpowiedzą za organizowanie im przekraczania granicy państwowej wbrew przepisom. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 8.