Chciał powiesić się w kabinie samochodu ciężarowego

Świdniccy policjanci uratowali mężczyznę, który próbował odebrać sobie życie wieszając się w kabinie samochodu ciężarowego. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce interwencji przeprowadzili sprawną akcję reanimacyjną. Mężczyzna trafił do szpitala.

Reklama

Fot. Pixabay

10 października br. funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zostali skierowani na interwencję w związku ze zgłoszeniem o nietrzeźwym kierującym, który przyjechał samochodem ciężarowym na teren jednej ze świdnickich firm.

Reklama

Na miejscu policjanci z zamiarem sprawdzenia stanu trzeźwości kierowcy udali się do ustalonego samochodu ciężarowego, gdzie w kabinie pojazdu znaleźli mężczyznę z pętlą na szyi. W celu ratowania życia kierowcy funkcjonariusze wybili szybę w drzwiach kabiny i odcięli wiszącego już 42 -latka. W związku z brakiem reakcji na bodźce zewnętrzne i brakiem oddechu przystąpili do reanimacji, którą prowadzili nieprzerwanie do przyjazdu pogotowia ratunkowego. Mężczyźnie, mieszkańcowi Wrocławia, udało się przywrócić funkcje życiowe i przewieziony został do szpitala.

Dzięki szybkiej akcji policjantów oraz sprawnie przeprowadzonym przez nich czynnościom reanimacyjnym, uratowano ludzkie życie.