Lesznowola: Użyli miotacza gazu w atrapie broni i dokonali rozboju. Najmłodszy miał… 16 lat

  • Polska

Kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego od kilku miesięcy prowadzili czynności operacyjne w sprawie ustalenia sprawców rozbojów, do których doszło w ostatnim czasie na terenie lesznowskiej gminy. Policjanci zakończyli czynności zatrzymaniem Romana M. i Sebastiana G., wobec których sąd zastosował tymczasowy areszt, Kacpra T., którego prokurator objął dozorem Policji oraz 16-letniego mieszkańca Leszna, wobec którego sąd rodzinny orzekł umieszczenie go w schronisku dla nieletnich. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Reklama

Fot. Pixabay

Od sierpnia br. kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego pracowali nad rozwiązaniem sprawy rozboju dokonanego na ekspedientce sklepu na terenie lesznowskiej gminy, gdzie dwóch zamaskowanych mężczyzn w kominiarkach na głowie weszło do placówki handlowej, a następnie przy użyciu ręcznego miotacza gazu umieszczonego w atrapie pistoletu obezwładnili kobietę i skradli z kasy  około tysiąca złotych. Następnie kryminalni otrzymali kolejne informacje o rozbojach, do których doszło w zeszłym miesiącu w Lesznie, gdzie sprawcy także używali ręcznego miotacza gazu.

Kryminalni rozpoczęli intensywne czynności operacyjne zmierzające do ustalenia osób i ich miejsca pobytu, które brały udział w tych przestępstwach. Pod koniec września br. zatrzymali Romana M. 35-latek usłyszał dwa zarzuty rozboju, w tym jednego przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Jak wynika z ustaleń drugiego przestępstwa mężczyzna dokonał wspólnie z 18-letnim Kacprem T., którego kryminalni zatrzymali w zeszłym tygodniu. Decyzją sądu wobec Romana M. zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, natomiast Kacper T. decyzją prokuratora objęty został dozorem Policji.

Reklama

Następnie kryminalni ustalili kolejnych dwóch mężczyzn, którzy brali udział w rozboju na ekspedientce sklepu. W tym samym dniu zatrzymali 18-letniego Sebastiana G. oraz 16-letniego mieszkańca Leszna. Sąd, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zgromadzonym przez policjantów, przychylił się do ich wniosku, który został poparty przez prokuratora i zastosował wobec 18-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Natomiast sprawą 16-latka zajął się sąd rodzinny, który orzekł umieszczenie nieletniego w schronisku dla nieletnich.

Sprawa jest rozwojowa, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Close Menu