Uważajmy podczas internetowych zakupów

  • Post category:Polska

Brak przesyłki zakupionego towaru oraz niemożliwość skontaktowania się ze sprzedającym było przyczyną złożonego w chełmskiej komendzie zawiadomienia o oszustwie. Młoda kobieta zainteresowała się ofertą sprzedaży telefonu na jednym z internetowych portali. Korespondowała w tej sprawie ze sprzedającym. Gdy tylko zapłaciła za ten przedmiot kontakt z nim się urwał. Policjanci wyjaśniają sprawę i przypominają o zachowaniu ostrożności podczas internetowych zakupów.

Reklama

Fot. Pixabay

Wczoraj do dyżurnego chełmskiej komendy zgłosiła się 17-letnia mieszkanka Chełma, która poinformowała o oszustwie. Z relacji zgłaszającej wynikało, że kilka dni temu zainteresowała się ofertą sprzedaży telefonu komórkowego. Ogłoszenie wystawione zostało na jednym z portali internetowych. Cały czas była w kontakcie ze sprzedającym. Gdy wpłaciła na jego konto pieniądze, kontakt ten się urwał, a zakupiony telefon nie dotarł do kupującej. Pokrzywdzona oszacowała wartość strat na kwotę 1250 zł. Policjanci wyjaśniają sprawę i przypominają o zachowaniu ostrożności podczas internetowych zakupów.

Reklama

Gdy decydujemy się na zakupy za pośrednictwem Internetu upewnijmy się najpierw co do wiarygodności i rzetelności sprzedającego, zarówno w sklepach internetowych, jak też na portalach aukcyjnych. Przede wszystkim uważajmy na wszelkie super okazje, gdyż oferowany przedmiot może różnić się od przedstawionego na zdjęciu, bądź też nie został nabyty przez sprzedającego w sposób legalny. Zachowajmy wszelką korespondencję ze sprzedającym zanim transakcja nie zostanie pozytywnie zakończona.