Łacha: Policjanci uratowali tonącą kobietę

  • Post category:Polska

Policjanci z Komisariatu Policji w Serocku, dzięki natychmiastowej reakcji, ocalili życie 27-letniej kobiety. Kiedy funkcjonariusze zobaczyli osobę topiącą się w Narwi, bez wahania wskoczyli do wody, wyciągnęli ją na brzeg. Niezwłocznie też udzielili 27-latce pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie kobieta trafiła do szpitala.

Reklama

Fot. Policja

We wtorek o 23.00 dyżurny Komisariatu Policji w Serocku odebrał telefon z informacją, że z nurtu rzeki Narwi ktoś woła o pomoc.

Reklama

Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego – st. post. Karol Czerkas oraz sierż. Rafał Wojtyra niezwłocznie pospieszyli na ratunek. Okazało się, że w Narwi w miejscowości Łacha topi się kobieta. Mundurowi natychmiast rozpoczęli akcję ratunkową – wyciągnęli tonącą z wody, udzielili jej niezbędnej pomocy i wezwali pogotowie ratunkowe. Kobieta była wycieńczona, a kontakt z nią był utrudniony.

27-latka może mówić o dużym szczęściu. Gdyby nie szybka reakcja policjantów, jej życiu mogło zagrażać duże niebezpieczeństwo. Kobieta została przewieziona do szpitala.