17-latek rozpylił gaz pieprzowy w szkole. 6 osób trafiło do szpitala

Łącznie 6 uczniów trafiło do szpitali po rozpyleniu gazu pieprzowego w Zespole Szkół Samorządowych w Zawidzu Kościelnym. Ustalony 17-letni sprawca usłyszał już zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób, za co grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Fot. Policja

 

Reklama

02.10.br., po godzinie 9. dyżurny sierpeckiej komendy Policji otrzymał informację z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że na terenie Zespołu Szkół Samorządowych w Zawidzu Kościelnym został rozpylony gaz pieprzowy i co najmniej 2 osoby potrzebują pomocy lekarskiej. O zdarzeniu poinformował nauczyciel placówki.

Do szkoły oprócz policjantów skierowane zostały załogi straży pożarnej oraz karetki pogotowia. Będący na miejscu policjanci ustalili, że na pierwszym piętrze budynku został rozpylony gaz, który rozszedł się po całym korytarzu. Winnym rozpylenia gazu pieprzowego okazał się 17-letni uczeń.

W związku z zaistniałą sytuacją i zagrożeniem dla życia i zdrowia osób przeprowadzona została ewakuacja uczniów i nauczycieli z budynku, a strażacy dokonali również sprawdzenia i przewietrzenia obiektu.

Osobom, które uskarżały się na dolegliwości oczu i dróg oddechowych została udzielona pomoc medyczna. W sumie w wyniku zajścia na terenie szkoły do pobliskich szpitali na dalsze leczenie zabrano sześciu uczniów.

Decyzją obecnego na miejscu prokuratora 17-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Policjanci zabezpieczyli także pojemnik z gazem. Jeszcze tego samego dnia chłopak usłyszał zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób, za co grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Młody mężczyzna złożył w tej sprawie wyjaśnienia, po czym został zwolniony do domu.