Wieruszów: Portugalczyk zgwałcił 3-letniego chłopca. Chłopiec zmarł

  • Post category:Polska

Zarzut zabójstwa ze zgwałceniem i znęcaniem nad osobą nieporadną ze względu na wiek, nad którą pełnił opiekę usłyszał obywatel Portugalii. Mężczyzna zgwałcił 3-letniego chłopca. W wyniku odniesionych obrażeń dziecko zmarło.

Reklama

Fot. Pixabay

 

Reklama

Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Prokurator złożył do sądu wniosek o trzymiesięczne tymczasowe aresztowanie mężczyzny ze względu na surowość kary, obawę mataczenia i ucieczki. W sprawie zatrzymana jest także 23-letnia matka dziecka.

„Poczynione ustalenia i zebrany materiał dowodowy bezspornie wykazał, że nie była ona obecna w czasie zdarzenia. Nie ma podstaw, by przypisać jej współsprawstwo, czy inną formę przestępczych działań względem dziecka. Kobieta zostanie zwolniona” – wyjaśniła rzecnzik prokuratury w rozmowie z TVN.

Dziecko zmarło w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Gdzie przywiozło je Lotnicze Pogotowie Ratunkowe po tym, jak matka dziecka zgłosiła się z nim do szpitala w Wieruszowie.

„Mimo fachowej pomocy lekarz i operacji dziecka nie udało się uratować. Przyczyną zgonu było uraz czaszkowo-mózgowy z obfitym krwawieniem” – poinformowała rzecznik sieradzkiej prokuratury.