Londyn: Polacy sprzedani do niewolniczej pracy przez rodaka

Człowiek, który sprzedał polskich obywateli w Wielkiej Brytanii do niewolniczej pracy usłyszał wyrok 18 miesięcy więzienia. Trzech mężczyzn i jedna kobieta zmuszani byli do spania na podłodze i niewolniczej pracy po 12 godzin. 

Reklama

Fot. Metropolitan police

 

Reklama

Polak, Jonatan M. przyznał się do handlu ludźmi . Został skazany na 18 miesięcy więzienia. Jego ojciec, Marek M.także brał udział w procederze i otrzymał 12 miesięcy pozbawienia wolności.

W styczniu 2016 r. Jonatan M. rekrutował czterech Polaków w Poznaniu i wywiózł ich do Wielkiej Brytanii. Obiecywał im dobre zatrudnienie i doskonałe zarobki.

Cztery ofiary – trzy mężczyźni i jedna kobieta – przybyły do ​​Wielkiej Brytanii w dniu 8 stycznia 2016 roku. Cała czwórka zmuszona była spać na podłodze w jednej małej sypialni. Otrzymywali do jedzenie chleb i zupy i wysyłani byli do pracy w komercyjnych pralniach w Essex, gdzie zmuszeni byli pracować przez 12 godzin dziennie, sześć dni w tygodniu.

Pod koniec każdego tygodnia Jonatan M.  żądał, aby ofiary przekazały mu swoje wynagrodzenie – twierdząc, że były to koszty podróży i zakwaterowania.

Ofiarom pomogli koledzy z pracy i policja. Jonatan M. został następnie aresztowany i oskarżony.

Otrzymał on wyrok 18-miesięcy pozbawienia wolności w Wood Green Crown Court.