Strzelał z wiatrówki do przypadkowej osoby stojąc na balkonie

Policjanci z VII Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 44-letniego mieszkańca Nowej Huty, który strzelał z wiatrówki do przypadkowej osoby. Sprawca usłyszał zarzuty z art.160 kk, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Fot. PIxabay

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 25.09.br.. Przed godziną 8:00 dyżurny VII Komisariatu Policji w Krakowie otrzymał zgłoszenie o strzałach na jednym z osiedli na terenie Nowej Huty. Policjanci przyjechali we wskazane miejsce, gdzie ustalili dokładny przebieg zdarzenia. Okazało się, że zgłaszający to rowerzysta, który jechał do pracy. Przejeżdżając obok jednego z bloków, usłyszał strzały i poczuł uderzenie w plecak. Rowerzysta odwrócił się i zauważył, że na balkonie jednego z bloków stoi mężczyzna i trzyma w rękach broń skierowaną w jego kierunku. Mężczyzna, chcąc uniknąć zranienia, schował się z bezpiecznym miejscu i wezwał na miejsce policję.

Reklama

Funkcjonariusze szybko namierzyli sprawcę i udali się do mieszkania, w którym miał znajdować się strzelec. Przypuszczenia stróżów prawa potwierdziły się. W środku znajdował się mężczyzna z wiatrówką, którą zabezpieczono. 44-latek zeznał, że jego celem nie był rowerzysta, ale rosnące przed blokiem drzewa i że przez przypadek strzelił w plecak pokrzywdzonego.

Sprawca został zatrzymany. Usłyszał zarzuty dotyczące narażenia na utratę zdrowia i życia (art.160 kk), za co grozi mu do 3 pozbawienia wolności.