Legionowo: Groził znajomym nożem i nie chciał opuścić ich mieszkania

Policjanci z Legionowa zareagowali natychmiast, kiedy pokrzywdzeni poprosili ich o pomoc. Mundurowi zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o stosowanie gróźb pozbawienia życia, zniszczenia mieszkania oraz zakłócanie miru domowego znajomym. Materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów karnych podejrzanemu. Prokurator wobec Adriana C. zastosował środki zapobiegawcze: zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz dozór Policji. Za groźby karalne grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Fot. Shutterstock

Do legionowskiej komendy zgłosili się mieszkańcy Legionowa – kobieta i mężczyzna, którzy zawiadomili policjantów, że ich znajomy groził im pozbawieniem życia, używając przy tym noża, zniszczeniem ich mieszkania oraz wbrew ich wyraźnemu żądaniu, nie opuścił ich domu. Para obawiała się spełnienia gróźb i wezwała policyjny patrol, a potem złożyła zawiadomienie. Policjanci zajęli się gromadzeniem materiału dowodowego, który miał potwierdzić bądź wykluczyć popełnienie przestępstwa.

Reklama

Funkcjonariusze  pojechali do wskazanego im domu i zatrzymali podejrzanego, a następnie osadzili go w policyjnym areszcie. Podczas przeszukania znaleźli przy nim nóż.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy, uprawdopodobnił, że podejrzany dopuścił się przestępstwa gróźb karalnych pozbawienia życia i zniszczenia mieszkania oraz zakłócenia miru domowego właścicielom. Takie właśnie zarzuty karne usłyszał  Adrian C. Jak ustalili policjanci, podejrzany mężczyzna był w przyszłości karany za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu oraz mieniu, konsekwencją czego było umieszczenie go na kilka lat w zakładzie karnym.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze: dozór Policji oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.

Mężczyzna będzie teraz opowiadał przed sądem. Kodeks karny przewiduje za takie przestępstwo karę do 2 lat pozbawienia wolności.