Podczas ulicznej awantury ugodził nożem dwóch młodych mężczyzn

  • Post category:Polska

Mężczyzna, który 20 września 2017 roku na ul. Kilińskiego w Łodzi ugodził nożem dwóch pokrzywdzonych, został zatrzymany przez policjantów. Na sukces złożyła się współpraca kryminalnych z KWP w Łodzi oraz funkcjonariuszy z komisariatu przy ul. Wólczańskiej w Łodzi.

Reklama

Fot. Policja

22 września 2017 roku, agresywny 21-latek został namierzony w okolicach zakładu karnego przy ul. Kraszewskiego w Łodzi, gdzie przyjechał taksówką. Był kompletnie zaskoczony interwencją. Dwa dni wcześniej, 20 września br., około godziny 18:00, podczas ulicznej awantury na ulicy Kilińskiego, ugodził nożem dwóch młodych mężczyzn. Jeden z pokrzywdzonych doznał obrażeń pleców, a drugi okolic klatki piersiowej. Obaj  trafili na oddziały łódzkich szpitali. Przypuszczalnym powodem agresji ze strony napastnika była zazdrość o byłą partnerkę. Po napaści, podejrzewany wiedząc, że szukają go policjanci zaczął się ukrywać. W tym czasie przesyłał pokrzywdzonym oraz innym świadkom zdarzenia wiadomości z groźbami.

Reklama

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów dotyczących usiłowania zabójstwa dwóch osób. Grozi za to kara dożywotniego pozbawienia wolności. Mężczyzna był w przeszłości notowany m.in. za groźby karalne oraz przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące.