Dyżurna rozmawiając przez telefon z 14-latkiem chcącym popełnić samobójstwo przekonała go, żeby tego nie robił

  • Post category:Polska

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymali informację od ojca 14-latka, że jego syn chce sobie odebrać sobie życie. Zarządzono niezwłocznie alarm dla całej jednostki i rozpoczęto poszukiwania chłopca. Dyżurnej, która rozmawiała z nastolatkiem telefonicznie blisko pół godziny, udało się przekonać go, żeby tego nie robił. Na szczęście gimnazjaliście nic poważnego się nie stało.

Reklama

Fot. Pixabay

Do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zadzwonił mężczyzna i poinformował, że jego 14-letni syn wysłał do niego wiadomość sms, z której wynikało, że zamierza odebrać sobie życie. Wielokrotne próby dodzwonienia się rodzica do dziecka okazały się bezskuteczne. Ponadto ojciec został powiadomiony przez pracowników jednego z miejscowych gimnazjów, że chłopiec wyskoczył przez okno i uciekł ze szkoły.

Reklama

W związku z tym zgłoszeniem funkcjonariuszka pełniąca obowiązki zastępcy oficera dyżurnego jednostki skontaktowała się z chłopcem telefonicznie. Nieletni w trakcie rozmowy powtarzał, że chce popełnić samobójstwo i że życie straciło już dla niego sens. Nastolatek nie chciał powiedzieć gdzie jest.

Mając na uwadze powagę sytuacji ogłoszono alarm dla całej jednostki i przekazano funkcjonariuszom szczegółowy rysopis oraz udostępniono zdjęcie poszukiwanego. Policjanci zaczęli sprawdzać okolicę szkoły i najbliższy teren, a także rozpytywać ewentualnych świadków czy nie widzieli gdzieś 14-latka.

Policjantka ze stanowiska kierowania, która cały czas rozmawiała z chłopcem, próbowała nakłonić go, żeby nie robił sobie krzywdy. Długa rozmowa przyniosła pozytywny efekt. Ostatecznie udało się nakłonić nieletniego do powrotu w okolicę szkoły i podejścia do radiowozu. Na szczęście chłopiec był cały i zdrowy.