To już pewne. Duży bank inwestycyjny zatrudni w Polsce kilka tysięcy osób!!!

  • Post category:Biznes

Bank JP Morgan otworzy swoją siedzibę w Polsce, w ciągu kilku lat zatrudnienie znajdzie kilka tysięcy osób – poinformował w piątek wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Reklama

Pieniądze Fot. Pixabay

 

Reklama

Morawiecki pytany był w radiowej Trójce o to, czy zapadła już klamka, że bank inwestycyjny JP Morgan będzie w Polsce. „Mogę potwierdzić, że rzeczywiście tak jest. My te rozmowy żmudne, trudne, prowadzimy od wielu miesięcy, ale tak, ta klamka już zapadła i rzeczywiście największy bank świata – bo tak jest, to jest kapitalizacja 330 miliardów dolarów – największy pod względem wartości bank świata, jeden z najbardziej dynamicznych, rzeczywiście utworzy swoją siedzibę (w Polsce – PAP)” – powiedział.

„W ciągu najbliższych paru lat będzie tutaj już pracowało kilka tysięcy nowych osób z kompetencjami takimi jak zarządzanie danymi, zarządzanie ryzykiem kredytowym, łańcuchami dostaw, czyli kompetencje matematyczne, statystyczne, ale też w dużym stopniu inżynierskie i zarządcze. To mnie bardzo cieszy, bo to są lepiej płatne miejsca pracy i rzeczywiście jest to ogromny sukces, bo to trochę taki Mercedes w sektorze usług” – powiedział wicepremier.

Na początku września Morawiecki podczas swojej wizyty w USA spotkał się m.in. z kierownictwem JP Morgan w Nowym Jorku. Po tym spotkaniu wicepremier informował, że bank chce ulokować w Polsce jedną ze swoich siedzib. Zaznaczył wówczas, że „tego typu biura i inwestycje są rozwojowe, tworzą przestrzeń dla wielu małych i średnich przedsiębiorców”.

Źródło: www.kurier.pap.pl