Policja nie mogła uwierzyć, kiedy dowiedziała się co ukradli

Wspólna praca bielańskich wywiadowców i kryminalnych zaowocowała zatrzymaniem dwóch mężczyzn, którzy włamali się do piwnicy przy ulicy Przy Agorze w Warszawie. Policjanci byli zdziwieni, gdy dowiedzieli się, co zostało skradzione. Łupem mężczyzn padły miecze świetlne i dekoracje na przyjęcia. Teraz Sławomirowi K. i Krzysztofowi F. grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Fot. Pixabay

 

Reklama

Kilka dni temu oficer dyżurny bielańskiej komendy został poinformowany przez pokrzywdzonego o włamaniu do boksu piwnicznego przy ulicy Przy Agorze. Sprawcy zabrali około 100 sztuk mieczy świetlnych i około 150 sztuk dekoracji na przyjęcia. W sumie narazili właścicieli na straty sięgające około 4 tys. zł. Twarze mężczyzn zostały zarejestrowane przez monitoring. Nagranie zostało niezwłocznie przekazane bielańskim policjantom.

Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili dane obu mężczyzn. Bielańscy wywiadowcy zatrzymali Krzysztofa K, a następnego dnia w ręce kryminalnych trafił Krzysztof F. Dochodzeniowcy już przedstawili im zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.