Ugodzili nożem podczas bójki. Szybko ustaleni przez policję

  • Post category:Polska

Policjanci z Kostrzyna nad Odrą bardzo szybko ustalili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn odpowiedzialnych za udział w bójce i pobiciu z użyciem noża. Konsekwencją tego był uraz ręki 26-latka, który ostatecznie trafił do szpitala w Szczecinie. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Fot. Policja

 

Reklama

Niedziela /17 września/ godzina 16.00, Park Miejski. 26-latek z Koszalina przebywający w Kostrzynie nad Odrą podszedł do grupy siedzących w tym miejscu osób. Według jego relacji miał im zapłacić 50 złotych w zamian za usługę, której jednak wykonać nie chcieli. Wobec powyższego mężczyzna wrócił do miejsca zamieszkania i poprosił o pomoc swych współlokatorów. Ci jednak pomoc mu nie zamierzali. 26-latek zatem chwycił za nóż i wrócił do parku po swe pieniądze. Nawiązała się pyskówka i rękoczyny zakończone użyciem noża, wobec jego właściciela. Skończyło się na poważnym uszkodzeniu dłoni i transportem do szpitala w Szczecinie. W tym momencie do działań przystąpili stróże prawa z  przygranicznego Kostrzyna nad Odrą. Dzięki intensywnym czynnościom wykrywczym miejscowych policjantów jeszcze tego samego dnia do sprawy zatrzymano 20-latka. W poniedziałek nad ranem w rękach policjantów był także drugi z napastników.

We wtorek /19 września/ w obecności prokuratora przeprowadzono z ich udziałem czynności procesowe. Podczas nich usłyszeli zarzuty związane z udziałem w bójce i pobiciu z użyciem noża. Grozi im 8 lat pozbawienia wolności.

Art. 159 Kodeksu Karnego

Kto, biorąc udział w bójce lub pobiciu człowieka, używa broni palnej, noża lub innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Opracował: nadkom. Marcin Maludy