Tom Hanks dziękuje za malucha i pozdrawia Polskę. „Fantastycznia!” [WIDEO]

  • Post category:Świat

Monika Jaskólska właścicielka marki J. Fryderyk wpadła na pomysł zorganizowania akcji charytatywnej. Znalazła Fiata 126p i ma go zamiar sprezentować Tomowi Hanksowi. Aktor sam odbierze samochód, a LOT za darmo przetransportuje go do USA.

Reklama

Kiedy Tom Hanks był zachwycony maluchami i zaczął robić sobie z nimi zdjęcia. Wtedy to Monika Jaskólska wpadła na pomysł, żeby takiego kupić i wyremontować. Ruszyła zbiórka, auto zostało zakupione, wyremontowane i 9 lipca zostanie podarowane aktorowi, który nie kryje wzruszenia: „Dziękuję, nie zasługuje na to”. Pozostałe pieniądze zostały przekazane na Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej.

Reklama

W akcje włączył się tez LOT, który zadeklarował, że samochód zostanie przetransportowany do USA za darmo:

„Postanowiliśmy dostarczyć go bezpłatnie naszym nowym połączeniem bezpośrednio do Los Angeles, bo to fantastyczna akcja! Samochód zostanie zapakowany na lotnisku na Okęciu na pokład Dreamlinera. Nie sprawi to żadnych problemów. W tym samolocie może się zmieścić kilkanaście 'Maluchów”. Mam nadzieję, że Tom Hanks pojawi się na lotnisku. (…) Wbrew pozorom nie będzie to pierwszy Fiat 126p, którego tak transportujemy. Kilka miesięcy temu też przewoziliśmy do Nowego Jorku” – powiedział Stefan Malczewski, członek zarządu PLL LOT  w wypowiedzi dla PAP.

Podziękował Monice w podwójny sposób. Nagrał film w którym jej dziękuje wraz z wielokrotnym zdobywcą Oskarów Mariuszem Kamińskim, który był tłumaczem. Przy okazji przyczynił się do rozpropagowania akcji pomagania Szpitalowi Pediatrycznemu w Bielsku-Białej na który zbierane są pieniądze.