To najprawdopodobniej tutaj powstanie Centralny Port Lotniczy!

  • Post Category:Polska

Centralny Port Komunikacyjny (czy też, jak niektórzy mówią, Lotniczy) ma powstać w okolicach miejscowości Baranów. Takich rewelacji dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa z dwóch, nieoficjalnych, ale wiarygodnych źródeł.

Reklama

Fot. Pixabay

Baranów to miejscowość leżąca na zachód od Warszawy, w odległości około 40 km. To mniej więcej tyle ile dzieli warszawiaków od Modlina. Dojazd ma być jednak wygodniejszy ze względu na bliskość autostrady A2 i zmodernizowanej linii kolejowej Warszawa-Żyrardów. Bliżej znajduje się Grodzisk Mazowiecki.

Reklama

Według IAR to właśnie ta miejscowość jest brana przez urzędników pod uwagę i to najprawdopodobniej tam ma powstać Centralny Port Komunikacyjny. Oficjalna decyzja w tej sprawie zostanie ogłoszona w przyszłym tygodniu.

CPK według wszystkich źródeł ma zastąpić port Lotniczy Chopina w Warszawie. Zdaniem polityków, a także prezesa LOT-u, Rafała Milczarskiego, pomimo swojej wielkości port niedługo nie będzie w stanie pomieścić takiej ilości samolotów, co zahamuje rozwój rynku lotniczego w Polsce i nie pozwoli rozszerzyć siatki połączeń.

Pierwsze prognozy mówią, że inwestycja ma kosztować astronomiczną kwotę 30 mld zł i ma być rozłożona na 10 lat.