Funkcjonariusze uratowali mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo

  • Post category:Polska

Mieszkaniec Trzebnicy chciał targnąć się na własne życie skacząc z dachu blisko 30-metrowego budynku. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania. Podczas negocjacji z desperatem mężczyzna w pewnym momencie chciał skoczyć z budynku. Policjant i strażak szybko przechwycili mężczyznę, a następnie po sprowadzeniu z dachu w bezpieczne miejsce została zapewniona mu pomoc medyczna.

Reklama

Fot. Pixabay

Wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który miał z zamiarem popełnienia samobójstwa wejść na dach blisko 30 metrowego budynku przy jednej z ulic w Trzebnicy. Na miejsce natychmiast oprócz patroli Policji skierowano pozostałe służby, w tym pogotowie ratunkowe i straż pożarną. Rozłożono specjalną poduszkę powietrzną i zabezpieczono miejsce prowadzonych działań ratowniczych.

Reklama

Policyjni negocjatorzy prowadzili z mężczyzną rozmowy jednak ten cały czas chodził po szczycie dachu i groził, że jeżeli ktokolwiek usiłuje wejść na dach to on z niego skoczy. W pewnym momencie podjął próbę targnięcia się na własne życie i widząc to policjant wspólnie ze strażakiem przechwycili desperata, a następnie bezpiecznie sprowadzili na ziemię.

Okazało się wtedy, że mieszkaniec Trzebnicy jest nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1 promil. Mężczyzna posiadał widoczne rany cięte przedramienia, które na miejscu opatrzono.

Mężczyzna do chwili wytrzeźwienia spędził noc w policyjnym areszcie, następnie przekazano go pod opiekę lekarzy.