Podejrzany o rozbój z nożem w rękach policjantów

  • Post Category:Polska

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Napastnik za pomocą noża sterroryzował personel jednego z wrocławskich sklepów spożywczych i zażądał wydania pieniędzy, po czym uciekł z gotówką. Funkcjonariusze na podstawie działań operacyjnych ustalili i namierzyli osobę odpowiedzialną za ten czyn.

Reklama

Fot. Shutterstock

Wobec zatrzymanego sąd zastosował już tymczasowy areszt na 3 miesiące. Przypomnijmy, że rozbój z niebezpiecznym narzędziem zagrożony jest karą pozbawienia wolności nawet do 15 lat.

Reklama

Do zdarzenia doszło na początku sierpnia bieżącego roku. Mężczyzna za pomocą noża sterroryzował personel jednego z wrocławskich sklepów spożywczych i zażądał wydania pieniędzy. Napastnik zabrał ponad 2700 zł i uciekł.

W celu ustalenia i zatrzymania sprawcy rozboju wrocławscy policjanci podjęli szereg działań operacyjnych, polegających między innymi na szczegółowej analizie zapisu monitoringu, pozostawionych na miejscu zdarzenia śladów czy obserwacji środowiska przestępczego. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole na podstawie zebranych w tej sprawie dowodów i informacji wytypowali, a następnie ustalili miejsce pobytu podejrzewanego o ten czyn. Policjanci zatrzymali 27-latka, który był już wcześniej karany za podobne przestępstwo.

Mężczyzna przyznał się do winy. Wobec zatrzymanego sąd zastosował już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Przypomnijmy, że rozbój z niebezpiecznym narzędziem zagrożony jest karą pozbawienia wolności nawet do 15 lat.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP we Wrocławiu