Z wiatrówki strzelał do jadącego autobusu

  • Post category:Polska

Policjanci ustalili, kto strzelał do autobusu jadącego przez Baligród. Podejrzewany 18-latek z Poraża został zatrzymany i usłyszał zarzut narażenia pasażerów na utratę życia i zdrowia oraz uszkodzenia mienia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Fot. Pixabay

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie, 11.09.br., w Baligrodzie. Według relacji kierowcy kursowego autobusu jadącego z Leska do Wetliny, w okolicy cmentarza wojskowego w Baligrodzie ktoś strzelał z wiatrówki w kierunku autobusu. Ślad po strzale pozostał na karoserii pojazdu. Zniszczona została również boczna szyba. Pasażerom siedzącym przy oknie na szczęście nic się nie stało, gdyż specjalna szyba nie rozpadła się od razu, ale wykruszała się od miejsca, gdzie trafił w nią śrut z wiatrówki. Ślad po strzale znajdował się dokładnie na wysokości głowy pasażera.

Reklama

Jak ustalili policjanci, sprawcą zdarzenia był 18-latek z Poraża, który odwiedził kolegów, dwóch braci w wieku 21 i 22 lat mieszkających w Baligrodzie, gdzie przyjechał na urodziny jednego z nich. Najpierw z wiatrówki strzelał do budynków gospodarczych oraz okien w ich bloku, które również uszkodził. Później oddał strzały w kierunku jadącego autobusu.

Policjanci w Porażu zatrzymali poszukiwanego 18-latka. Zabezpieczyli też u niego wiatrówkę na naboje CO2 oraz 6 pełnych naboi CO2 oraz 668 sztuk śrutów metalowych.

Zatrzymanemu młodemu człowiekowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie za narażenie pasażerów na utratę życia i zdrowia oraz uszkodzenie mienia.