Fikcyjnie skradziona ciężarówka została odnaleziona wraz ze skradzioną koparką na „pace”

  • Post category:Polska

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 22-latka podejrzewanego o złożenie fikcyjnego zawiadomienia o kradzieży samochodu ciężarowego. Z policyjnych ustaleń wynika, że pojazd ten posłużył przy transporcie skradzionej koparki. Przestępstwo kradzieży zgłoszono po tym, jak już z załadowaną koparką pojazd zakopał się na polu i nie mógł się z niego wydostać.

Reklama

Fot. Policja

Do policyjnej celi trafił 22-letni mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego. Jest on podejrzewany o dokonanie fałszywego zgłoszenia kradzieży pojazdu ciężarowego marki man. Do kradzieży miało dojść 6 maja br. Policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna ujawnili wiele innych wątków tej sprawy, które wzbudziły podejrzenia co do autentyczności słów zawiadamiającego.

Reklama

Odnaleziona w pobliżu Tarczyna ciężarówka była załadowana. Na „pace” znajdowała się bowiem koparka, która jak się okazało, została wcześniej skradziona.

Pozostawione na miejscu ślady wskazywały, że podczas przejazdu man po prostu „zakopał się” w polu.

Podczas prowadzonych przez policjantów czynności dochodzeniowo-śledczych 22-latek zaczął unikać dalszych kontaktów z piaseczyńskimi kryminalnymi, by w pewnym momencie zupełnie „zniknąć”.

Policjanci w wyniku działań operacyjnych ustalili jednak jego obecne miejsce pobytu. Mężczyzna został zatrzymany, usłyszy dziś zarzut złożenia fałszywego zawiadomienia o przestępstwie. Odrębne postępowanie już w innej jednostce Policji prowadzone jest w sprawie kradzieży koparki.