Kantar Public: 38 proc. poparcia dla PiS; 16 proc. – dla PO

  • Post category:Polska

38 proc. osób deklarujących udział w wyborach do Sejmu zamierza głosować na PiS; 16 proc. na PO – wynika z wrześniowego sondażu Kantar Public. Kukiz’15 uzyskałby 9 proc. poparcia, a Nowoczesna – 8 proc.

Reklama

Fot. Pixabay

Gdyby wybory odbyły się we wrześniu, SLD nie przekroczyłoby progu wyborczego, uzyskując 4 proc. poparcia. Nieco poniżej progu wyborczego znalazłaby się również PSL – 4 proc., Partia Razem – 3 proc. i Wolność – 2 proc.

Reklama

Jak wynika z badania, spośród ogółu osób, które zapowiedziały zamiar głosowania, 16 proc. badanych nie było zdecydowanych, komu przekazaliby swoje poparcie. Gdyby wybory odbyły się we wrześniu, 26 proc. badanych na pewno wzięłoby w nich udział, a 37 proc. raczej poszłoby do urn. Raczej nie wzięłoby udziału w głosowaniu 15 proc., a 12 proc. – na pewno nie.

10 proc. jeszcze nie wie czy będzie głosować. W sierpniowym badaniu Kantar Public chęć głosowania na PiS deklarowało 36 proc. badanych; na PO – 18 proc.; Kukiz’15 uzyskał wtedy poparcie 8 proc., podobnie jak Nowoczesna. Badanie przeprowadzono w dniach 1-6 września na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1018 mieszkańców dorosłych mieszkańców Polski.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP