Rasistowski atak w Lublinie? Licealiści z Krakowa przepraszają

  • Post category:Polska

Jakiś czas temu w mediach było głośno o wycieczce z Niemiec, podczas której jedna z uczestniczek, muzułmanka została rzekomo opluta. Polacy mieszkający w Berlinie wysłali list otwarty z przeprosinami do uczniów szkoły, z której ów wycieczka pochodziła. Teraz list w podobnym tonie wysłali licealiści z Krakowa.

Reklama

Fot. Pixabay

 

Reklama

Lubelska policja wydała oświadczenie, wedle którego do takie incydentu nie doszło. Policjanci przejrzeli nagrania z miejskiego monitoringu, wykonanych w miejscu, gdzie miało dojść incydentu i nie zarejestrowali takiego wydarzenia.

„Wydarzenia z Lublina szczególnie nami wstrząsnęły, ponieważ przydarzyły się naszym rówieśnikom i przydarzyły się im w Polsce. W kraju, który jest naszą ojczyzną, naszym domem. Wstydzimy się za to, że tej przemocy doświadczyliście ze strony Polaków. Polaków, którymi sami się przecież czujemy” – piszą krakowscy licealiści. Dalej, przekonują, że chcieliby, aby niemieccy uczniowie ponownie odwiedzili Polskę, tak, by mieć z tego kraju lepsze wspomnienia. „Zapraszamy do Krakowa, gdzie z chęcią przyjmiemy Was w naszych domach” – pisze krakowska młodzież