Udostępniał materiały związane z terroryzmem w mediach społecznościowych. Wyrok szokuje

  • Post category:Polska

Mężczyzna został skazany na rok więzienia po wynikach śledztwa prowadzonego przez detektywów wydziału do zwalczania terroryzmu londyńskiej policji. Śledczy wykazali, ze mężczyzna umieszczał materiały związane z terroryzmem za pomocą swojego konta w mediach społecznościowych. 4

Reklama

Fot. Metropolitan police

 

Reklama

45-letni Mehdi Bira, z Hampstead Road w dzielnicy Camden był wcześniej uznany za winnego w sądzie koronnym Woolwich w poniedziałek, 14 sierpnia. Udowodniono mu rozpowszechnianie materiałów terrorystycznych.
Bira został aresztowany 7 września 2016 roku w domu, gdy policjant dowiedział się, że zamieścił materiał ekstremistyczny na swoim koncie na Facebooku.
Policja zabezpieczyła telefon, komputer i urządzenia multimedialne z domu, a kiedy wyniki badania urządzeń zostały przeanalizowane, detektywi stwierdzili, że Bira podzielił się treścią promującą terroryzm o ekstremistycznej naturze za pośrednictwem Facebooka. W sumie oficerowie znaleźli na jego urządzeniach 48 filmów związanych z terroryzmem. Bira usunął 25 z nich, jednak zespół dochodzeniowy mógł je odzyskać i udowodnić, że udostępnił filmy wideo przez Facebooka.