W Szubinie balon z ludźmi spadł na dom

  • Post category:Polska

„W Szubinie balon z ludźmi spadł na dom”, takiej treści zgłoszenie wpłynęło w sobotę na stanowisko kierowania nakielskiej komendy. Nietypowe zgłoszenie szybko okazało się prawdą. Sprawę wyjaśniają szubińscy mundurowi.

Reklama

W sobotę, 09.09.br., około 17.00, na stanowisko kierowania nakielskiej komendy wpłynęło zgłoszenie z bydgoskiego WCPR-u, że na budynek mieszkalny w Szubinie spadł balon, a w nim znajdują się jakieś osoby. Szybko okazało się, że to nie żart. Faktycznie, w przydomowym ogródku na posesji przy ul. Prusa spadł balon, a razem z nim dwóch mężczyzn, którzy nim lecieli.

Reklama

Mundurowi wyjaśniając to zdarzenie ustalili, że 54-letni Polak wraz z 53-letnim Australijczykiem brali udział w międzynarodowych zawodach i dzień wcześniej wystartowali ze Szwajcarii. Ich celem był Białystok. Będąc nad Szubinem postanowili wylądować. Pierwsza próba nie powiodła się, natomiast podczas drugiej balon został przyciśnięty turbulencją i opadając zahaczył o dach budynku, a następnie spadł w przydomowym ogródku, nieopodal miejsca, gdzie załoga zdecydowała się wylądować. Na szczęście mężczyźni na skutek upadku nie doznali żadnych obrażeń ciała.

Okoliczności tego nietypowego zdarzenia są wyjaśniane przez szubińskich policjantów.