Opole Lubelskie: Tymczasowy areszt za rozbój na sąsiedzie

Opolscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców rozboju na 66-letnim mieszkańcu gm. Chodel. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 23 i 29-lat. Wtargnęli oni do domu poszkodowanego i po zarzuceniu koca na głowę bili pięściami po całym ciele, a następnie obrabowali. Jak się okazało młodszy z nich był sąsiadem 66-latka. Wobec niego Sąd już zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Fot. Policja

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek. Jak ustalili opolscy kryminalni, mieszkaniec gminy Chodel został zaatakowany przez dwóch sprawców. Mężczyźni weszli do jego domu, zarzucili mu koc na głowę i bili pięściami po całym ciele. Kiedy doprowadzili 66-latka do stanu bezbronności, ukradli mu etui z zawartością dowodu osobistego, karty bankomatowej i pieniędzy w kwocie 10 zł oraz telefon komórkowy.

Reklama

Już następnego dnia opolscy policjanci zatrzymali jednego ze sprawców. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec gminy Chodel. Sprawa bulwersuje tym bardziej, że był nim sąsiad pokrzywdzonego. W trakcie rozboju ukrywał on swoją twarz za kominiarką. Opolski Sąd przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury stosując wobec 23-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Dziś rano kryminalni ustalili i zatrzymali także drugiego sprawcę tego rozboju. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec gminy Piaski. W chwili obecnej trwają czynności procesowe z jego udziałem. Mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury gdzie usłyszy zarzuty.

Za rozbój, obu mężczyznom grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Close Menu