Hit Internetu: Do muzułmanów na Krymie i w Rosji: „Jeśli zostaniesz wezwany, wiesz gdzie strzelać” [WIDEO]

  • Post category:Polska

Przewodniczący Stowarzyszenia Muzułmanów Ukrainy zwrócił się do muzułmanów wezwanych na mobilizację. Wygłosił przemówienie, które stało się hitem Internetu:

Reklama

@amulifeislam Лучше порвите эту повестку #мобилизация #война2022 #дагестан ♬ оригінальний звук – LifeIslam


„Zwracam się szczególnie do krymskich muzułmanów, a potem do wszystkich muzułmanów w Rosji, którzy nie chcą brać udziału w tej wojnie, których zmuszają do tej wojny. Po pierwsze i główna trzeba prosić Allaha o obronę przed tymi tyranami. Po drugie szukajcie różnorakich dróg i wyjeżdżajcie z tego kraju, z tych rejonów i w żadnym wypadku nie bierzcie wezwania do ręki.” – instruuje Sulejman Hajrullajew.

Reklama

„A jeśli już ktoś wziął wezwanie do ręki to niech ją od razu porwie na ich oczach i już lepiej niech trafi do więzienia i wybierze dla siebie tą drogę, niż morderstwo. Postępujcie jak Jocuf Isalam, który powiedział do Allaha: dla mnie więzienie jest milsze niż to do czego oni mnie wzywają. Po trzecie jeżeli już tak się stanie że będziecie wśród nich to oddawajcie się do niewoli. Znajdujecie rozliczne drogi oddawania się do niewoli wtedy zostaniecie żywi i wasze prawa będą chronione. Znajdziecie się na wolnym terytorium. Ale jeśli nie dacie rady tego zrobić to ja dobrze wiem, gdzie powinniście strzelać. Wy to sami rozumiecie” – dodaje.