Alerty wysłane na ukraińskie telefony! [WIDEO]

  • Post category:Polska

Na Ukrainie obywatele dostają wiadomości alarmowe z linkiem prowadzącym do strony Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Reklama

Fot. Державна служба України з надзвичайних ситуацій

O czym dowiedzą się Ukraińcy?

Reklama

Informacja

w sprawie wprowadzenia rozwiązań technicznych do informowania ludności za pośrednictwem operatorów komórkowych wykorzystujących technologie Cell Broadcast w trybie testowym

Zwróć uwagę! Od 7 września 2022 r. testy nowego systemu rozpoczną się w Winnicy, Wołyniu, Dniepropietrowsku, Żytomierzu, Zakarpaciu, Iwano-Frankowsku, Kirowohradzie, Kijowie, Lwowie, Odessie, Połtawie, Równem, Tarnopolu, Chmielnickim, Czerkasach, Czerniowcach, Czernich regiony i miasto Kijów informują ludność o sytuacjach kryzysowych za pomocą operatorów komórkowych Kyivstar, Vodafone i lifecell.

Nowy system powiadomień operacyjnych będzie działał dzięki technologii Cell Broadcast, która ma istotne zalety w stosunku do powiadomień SMS: szybsze odbieranie powiadomień, elastyczność w wyborze lokalizacji powiadomienia, obecność sygnału dźwiękowego nawet przy wyłączonym dźwięku w smartfonie abonenta.