Putin wymienił regiony, które chce „wyzwolić”. Zwrócił się do żołnierzy na linii frontu!

  • Post category:Polska

W czasie orędzia wygłoszonego przez Putina wymienił on rejony, które ma zamiat „wyzwolić spod reżimu neonazistowskiego” – tak przywódca Rosji określa władzę  wybraną na Ukrainie w 2014 roku. 

Reklama


Poniżej przedstawiamy tłumaczenie wierne – z oryginalnymi przyimkami zastosowanymi przez Putina:

Reklama

„Zwracam się dzisiaj do was, do wszystkich obywateli naszego kraju, do ludzi w różnym wieku, z różnych pokoleń i różnych narodowości. Do Narodów naszej wielkiej Ojczyzny. Do wszystkich których łączy Wielka Historyczna Rosja.” – mówił Putin.

„Do żołnierzy oficerów i ochotników, którzy teraz znajdują się na linii frontu na stanowisku bojowym, do naszych braci i sióstr mieszkańców Donieckiej i Ługańskiej Republiki Narodowej, obwodu Chersońskiego i Zaporoskiego i innych regionów oswobodzonych z pod reżimu neonazistowskiego.” – kreślił swoją wizję przywódca Rosji.

Wojna rosyjsko-ukraińska to zbrojna agresja Federacji Rosyjskiej na Ukrainę rozpoczęta w lutym 2014. Początkowo działania rosyjskie przybierały postać wojny hybrydowej, której elementami były między innymi: interwencja militarna na Krymie i jego aneksja, wojna w Donbasie oraz incydent w Cieśninie Kerczeńskiej.
Od jesieni 2021 konflikt zaczął eskalować, przeradzając się 24 lutego 2022 w otwarty konflikt zbrojny o charakterze regularnej wojny, kiedy to Rosja rozpoczęła zakrojoną na szeroką skalę inwazję na Ukrainę.