Putin zwraca się do narodu. Mówi o zbrojnym zamachu stanu na Ukrainie! [WIDEO]

  • Post category:Polska

Podczas gdy media skupiają się na środkowej części przemówienia Putina, warto zwrócić uwagę na sam początek wystąpienia. Oto, co o całej sytuacji mówi przywódca Rosji.

Reklama


Poniżej przedstawiamy tłumaczenie wierne – z oryginalnymi przyimkami zastosowanymi przez Putina, stąd „na Donbasie”, zamiast „w Donbasie”

Reklama

„Drodzy przyjaciele” – zaczął przemówienie przywódca Rosji.

„Tematem mojego wystąpienia jest sytuacja na Donbasie i postęp specjalnej operacji wojskowej mającej na celu jego wyzwolenie z reżimu neonazistowskiego, który przejął władzę na Ukrainie w roku 2014 w rezultacie zamachu stanu o charakterze zbrojnym.” – słyszymy na nagraniu.

Z tych słów rysuje się narracja Kremla w stosunku do obywateli. Putin nie uznaje legalnie wybranej władzy na Ukrainie i traktuje to jako zamach stanu.

Wojna rosyjsko-ukraińska to zbrojna agresja Federacji Rosyjskiej na Ukrainę rozpoczęta w lutym 2014. Początkowo działania rosyjskie przybierały postać wojny hybrydowej, której elementami były między innymi: interwencja militarna na Krymie i jego aneksja, wojna w Donbasie oraz incydent w Cieśninie Kerczeńskiej.
Od jesieni 2021 konflikt zaczął eskalować, przeradzając się 24 lutego 2022 w otwarty konflikt zbrojny o charakterze regularnej wojny, kiedy to Rosja rozpoczęła zakrojoną na szeroką skalę inwazję na Ukrainę.