Kinga Rusin nie pojawiła się na balu Fundacji TVN. Wydała emocjonalne oświadczenie

  • Post category:Polska

Kinga Rusin przez lata uważana była za jedną z największych gwiazd stacji TVN. Dziennikarka nie pojawiła się na tegorocznym balu Fundacji TVN, jednak odniosła się do wydarzenia w mediach społecznościowych. 

Reklama


„W tym roku nie będzie nas na charytatywnym balu TVN, ale trzymamy kciuki za licytację i dokładamy swoje cegiełki. Fundacja TVN zbiera cały czas środki m.in. na budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka.

Reklama

Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy rząd PiS mimo obietnic, nie robi nic, żeby zmienić dramatyczną sytuację psychiatrii dziecięcej w Polsce. Zamykane są kolejne całodobowe dziecięce oddziały psychiatryczne (ostatnio w Konstancinie). Z powodu tragicznych warunków pracy, braku pieniędzy i personelu, padają nawet te najbardziej znane placówki. Zdrowie psychiczne polskich dzieci jest dla rządzących mniej warte niż propaganda w tvpis na którą, w odróżnieniu od dziecięcej psychiatrii, przeznacza się z budżetu Państwa miliardy!!!

Dlatego, razem z naszą marką Pat&Rub, przekazujemy z Markiem pieniądze na konto Fundacji TVN i zachęcamy do wpłat wszystkich, którym leży na sercu ten dramatyczny problem.

My na Mykonos celebrujemy naszą 12ą rocznicę , ale myślami jesteśmy z Wami i z Fundacją TVN” – napisała dziennikarka.