Mieszkaniec Międzyrzecza strzelał z wiatrówki do dzieci i ranił 14-latkę

  • Post category:Polska

Szef międzyrzeckich policjantów mł. insp. Paweł Rynkiewicz zaprosił do komendy dziewczynki, które brały udział wydarzeniu z 24 sierpnia. Wtedy to 66-letni mieszkaniec Międzyrzecza strzelał z wiatrówki do dzieci i ranił 14-latkę. Pomimo zdenerwowania dziewczynki wykazały się opanowaniem i szybko powiadomiły Policję. Komendant podziękował za ich godne pochwały zachowanie oraz wręczył symboliczne upominki.

Reklama

Fot. Policja

 

Reklama

W czwartek (24 sierpnia) na terenie Międzyrzecza doszło do bulwersującej sytuacji. 66-letni mężczyzna, któremu jak oświadczył „dzieci zakłócały spokój” strzelał do nich z wiatrówki. Ranna została wtedy 14-letnia dziewczynka. Na szczęście, mimo zdenerwowania i stresu jej koleżanka zadzwoniła po Policję i sprawnie przekazała dyżurnemu wszystkie informacje. Policjanci, którzy przybyli na miejsce udzielili dzieciom pomocy i zatrzymali 66-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany.

W poniedziałek (4 września) Komendant Powiatowy Policji w Międzyrzeczu mł. insp. Paweł Rynkiewicz zaprosił na spotkanie poszkodowaną 14-latkę i jej koleżankę, która dzwoniąc na Policję wykazała się godnym pochwały zaangażowaniem i opanowaniem. Szef międzyrzeckich policjantów podziękował dziewczynkom za ich zachowanie, wręczył symboliczne upominki, a pokrzywdzonej 14-latce życzył szybkiego powrotu do zdrowia.