Joanna Kurska nową szefową „Pytania na śniadanie”!

  • Post category:Polska

Joanna Kurska została producentką „Pytania na śniadanie” w TVP2 już od dziś. W poniedziałek 5 września Jacek Kurski został odwołany ze stanowiska prezesa, a po południu tego samego dnia Joanna Kurska dostała propozycję powrotu do TVP  jako producentka „Pytania na śniadanie„. 

Reklama

Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Kurska wyjaśniła sytuację: „Przestrzegając najwyższych standardów etycznych, odeszłam z funkcji dyrektora programowego Telewizji Polskiej. Nie chciałam pracować w telewizji, dopóki jej prezesem był mój mąż”.

Reklama

Para wzięła ślub cywilny 31 lipca 2018. Po stwierdzeniu nieważności pierwszego małżeństwa przez sąd kościelny (a także stwierdzeniu nieważności pierwszego małżeństwa drugiej żony Jacka Kurskiego), para 18 lipca 2020 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach zawarła sakramentalny związek małżeński.

Wydarzenie to spotkało się z krytyką w mediach za mniej prywatny, a raczej polityczny, wręcz państwowy charakter, wskazywano je jako dowód niepożądanych powiązań pomiędzy władzą państwową, zarządzanymi przez nią mediami i Kościołem katolickim, podnoszono też niemożność uzyskania unieważnienia małżeństwa przez osoby niezwiązane z władzą. Ze związku tego, 25 marca 2021, urodziła się córka, Anna Klara Teodora.