Papież Franciszek znów szokuje w sprawie Rosji. Zareagował ambasador Ukrainy!

  • Post category:Polska

Papież Franciszek postanowił skomentować zamach, w którym zginęła Daria Dugina, córka rosyjskiego propagandysty i ideologa zwanego „mózgiem Putina”. 

Reklama

2Autorstwa Korea.net / Korean Culture and Information Service (Photographer name), CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=34828249

„Myślę o tej biednej dziewczynie, wysadzonej w powietrze z powodu bomby pod siedzeniem samochodu w Moskwie” – powiedział zwierzchnik Kościoła Katolickiego.

Reklama

„Niewinni płacą za wojnę” – dodał papież.

Na słowa duchownego zareagował ambasador Ukrainy:

„Dzisiejsza mowa papieża była rozczarowująca i sprawiła, że pomyślałem o wielu rzeczach: nie można mówić w tych samych kategoriach o agresorze i ofierze, o gwałcącym i gwałconym” – napisał na Twitterze.

Przypomnimy kogo papież określił mianem „niewinnej dziewczyny”:

Dugina otwarcie popierała rosyjską inwazję na Ukrainę. Kwestionowała m.in. zbrodnie w Buczy. Przez zagraniczne organizacje uznawana była za jeden z trybów kremlowskiej propagandy i zajmowała się szerzeniem dezinformacji na temat Ukrainy.

Dla Tsargradu Dugina przez długi czas prowadziła program „Nasz Punkt Widzenia” i planowała wrócić na antenę ponownie w „Pierwszym Rosjaninie”. Dugina za wspieranie działań podważających niezależność Ukrainy znajdowała się na liście osób objętych sankcjami amerykańskimi, brytyjskimi, australijskimi i kanadyjskim