Legnica: Policjanci ratowali ludzi z płonących mieszkań

  • Post category:Polska

Policjanci Wydziału ds. Nieletnich i Patologii z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wspólnie z funkcjonariuszem będącym po służbie z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie uratowali życie mężczyźnie, którego wynieśli z płonącego mieszkania. Do pożaru doszło w jednym z bloków w Legnicy. Dzięki natychmiastowej reakcji patrolu policji nie doszło do tragedii w Mławie. Funkcjonariusze wyprowadzili z zadymionego domu kobietę z kilkudniowym dzieckiem.

Reklama

Fot. Policja

 

Reklama

 Do zdarzenia doszło w jednym z budynków mieszkalnych na osiedlu Kopernik w Legnicy. Funkcjonariusze Wydziału ds. Nieletnich i Patologii podczas patrolu miasta zauważyli, że z jednego z mieszkań wydobywa się gęsty dym. Policjanci po dotarciu na miejsce weszli na klatkę schodową, gdzie panowało duże zadymienie. Przy jednym z mieszkań skąd wydobywał się ogień znajdował się już policjant z lubińskiej komendy. Okazało się, że był on w czasie wolnym od służby i jako pierwszy poczuł dym w sąsiednim mieszkaniu, do którego wszedł, a następnie pomógł wyjść 46-latkowi z płonącego pomieszczenia. Funkcjonariusz poinformował przybyłych policjantów, że wewnątrz mieszkania objętego pożarem znajduje się jeszcze jeden mężczyzna.

Policjanci bez chwili wahania wbiegli na klatkę schodową i mimo „gryzącego” dymu, płomieni oraz dużej temperatury weszli do palącego się mieszkania i wydobyli z niego lokatora. Funkcjonariusze przebywającemu wewnątrz 72-latkowi udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie przekazali go pod opiekę, przybyłych na miejsce, ratowników medycznych. Mężczyzna trafił do szpitala, jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dzięki właściwej ocenie sytuacji oraz trafności podjętej decyzji przez policjantów udało się uratować życie ludzkie.

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinspektor Tomasz Trawiński wyróżnił funkcjonariuszy mając na uwadze ich właściwą i godną naśladowania postawę.