PILNE! Gigantyczna nagroda za wskazanie osoby odpowiedzialnej za zanieczyszczenie rzeki Odra

  • Post category:Polska

Komendant Główny Polskiej Policji gen.insp. Jarosław Szymczyk wyznaczył nagrodę w wysokości 1 mln zł (1000000 zł) za wskazanie osoby odpowiedzialnej za zanieczyszczenie rzeki Odra lub posiadającej istotne informacje mogące doprowadzić do ustalenia sprawców – informuje Polska Policja.

ReklamaNiemcy przeprowadzili badania na wodzie ze skażonej Odry. Wyniki badań podała niemiecka telewizja rbb24. „Stwierdzono wysoki poziom rtęci” – poinformowano.

Reklama


„Jeśli potwierdzi się obecność związków rtęci w wodach Odry, to poważne zagrożenie dla ludzi. Rtęć jest toksyczna, szczególnie dla dzieci i kobiet w ciąży, uszkadza mózg, nerki, jelita. Rtęć wchłania się przez skórę, drogi oddechowe, układ pokarmowy. Należy zachować ostrożność” – napisał doktor Paweł Grzesiowski na Twitterze.

Stężenie pierwiastka miało być tak wysokie, że na urządzeniach zabrakło skali.

Doktor Grzesiowski informuje, że to „poważne zagrożenie dla ludzi”,

Strona rbb24 informuje że w rzece odkryto tak wysoki poziom rtęci, że powtórzono badanie. „Według Federalnej Agencji Środowiska rtęć jest toksyczna dla ludzi i zwierząt. Ponieważ nie może być wydalana, gromadzi się w organizmie” – podaje portal.