Awantura na pokładzie samolotu. „Stwarzał bezpośrednie zagrożenie w ruchu lotniczym”

  • Post category:Polska

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie interweniowali wczoraj (04.09.2017 r.) wobec pasażera, który naruszył przepisy porządkowe na pokładzie samolotu lecącego z Londynu Luton.

Reklama

Fot. Krzysztof Grzech

 

Reklama

Wczoraj po przylocie samolotu z Londynu funkcjonariusze z Grupy Interwencji Specjalnych Straży Granicznej otrzymali informację, że na pokładzie samolotu znajduje się mężczyzna, który podczas rejsu zakłócał porządek stwarzając tym samym bezpośrednie zagrożenie w ruchu lotniczym m.in.: nie wykonując poleceń załogi, spożywając własny alkohol oraz używając wulgarnego słownictwa.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy Straży Granicznej, awanturnik został wezwany do opuszczenia samolotu i pouczony o możliwości użycia wobec niego środków przymusu bezpośredniego w razie nie wykonywania wydanych poleceń. Na widok czterech funkcjonariuszy, pasażer, którym okazał się być 21 – letni ob. Wielkiej Brytanii, nie był już taki krewki i dobrowolnie opuścił pokład, a następnie został doprowadzony do pomieszczeń służbowych SG. Za swoje zachowanie zgodnie z art. 210 ust. 1 pkt 9 Ustawy Prawo Lotnicze Brytyjczyk został ukarany mandatem karnym.