Donald Tusk grzmi na konwencji: „Plucia w twarz nigdy nie zapomnimy”

  • Post category:Polska

W Radomiu odbyła się konwencja Platformy Obywatelskiej. Halę widowiskowo-sportowej Radomskiego Centrum Sportu zapełniło tysiące członków PO oraz jej sympatyków. 

Reklama

Fot. Andrzej Opala

„To nie jest przypadek, że właśnie w tym miejscu, właśnie wy, a nie kto inny, pokazujecie Polsce, gdzie jest siła, gdzie jest dobra wola, gdzie jest nadzieja na zmianę” – powiedział Donald Tusk do zebranych.

Reklama

Czy ktoś ma jeszcze pytania, kto powinien rządzić w Polsce, jeśli Polska ma nie być krajem największej drożyzny w Europie?” – zapytał.

Donald Tusk zwrócił też uwagę na sytuację polskich nauczycieli:

„Mamy dzisiaj w polskiej szkole coraz starsze i starszych nauczycieli – z oczywistych względów. Przecież ten zawód, który powinien być jednym z najbardziej atrakcyjnych – bo wszyscy szanujemy i kochamy swoich nauczycieli i swoje nauczycielki – stał się zawodem najbardziej chyba upokarzającym. Nauczycielom i nauczycielkom ta władza w tym samym tygodniu, kiedy dała sobie – ministrom, prezydentowi, premierowi – podwyżki od 40 do 60 % – w tym samym czasie powiedziała polskim nauczycielom i nauczycielkom, że mogą dostać 4 %. podwyżki przy inflacji 16 %„. – mówił.

„My tego upokorzenia, tego plucia w twarz ludziom nigdy nie zapomnimy” – dodał.