Wzruszający list od Ukraińców dotarł do naszej redakcji [LIST DO REDAKCJI]

  • Post category:Polska

Nie milkną echa Eurowizji. Wiadomo, że jest to konkurs muzyczny, jednak odzwierciedla także sympatie i nastroje. Pani Elena przysłała do naszej redakcji tekst napisany przez Ukraińców do Polaków.

Reklama

Fot. Pixabay

„Drodzy Polacy, ludzie!

Reklama

Chcę, żebyście wiedzieli, że my, Ukraińcy, nie dajemy wam 12 punktów na Eurowizji. Dajemy Ci 100, 1000, milionów punktów. Ale najważniejsze jest to, że teraz i na zawsze oddajemy Ci nasze serca.

Tym postem pragnę wyrazić wdzięczność każdemu Ukraińcowi za wsparcie.

Chcę, abyście wiedzieli, że Ukraina nigdy nie zapomni:

Każda rodzina, której schronisz. Rozgrzane. Karmiony. Uspokojony. Oddaj swój dom, dziel się tym, co masz.

Każde dziecko, które przyjęliście do swoich przedszkoli, do swoich szkół, o które staracie się tak, jakby to dziecko było rodzime dla każdego z was.

Każda filiżanka herbaty, każda mała, starannie zapakowana kanapka i bułka, którą rozdajesz na granicy w dzień iw nocy. Dzień i noc. I tak przez prawie trzy miesiące.

Każda złotówka, którą przekazałeś na wsparcie Ukrainy. Dzielisz się tak hojnie, tak szczerze. A wczoraj i dziś znowu i znowu. Nie wiem jednak, na co zasługujemy.

Każdy rajd, każdy pokaz. To ocean ludzi, którzy wyrażają swoje stanowisko, swoje poparcie.

Każda ukraińska flaga i wstążka. Które wszędzie trzepoczą. Noś swoje dzieci, kobiety i mężczyzn, stare babcie i modne biodrówki. Co można zobaczyć w hotelach, sklepach, kawiarniach i biurach.

Każde ukraińskie słowo. Mówię po ukraińsku, odpowiadasz po polsku i rozumiemy się. Ale kiedy mówisz: Chwała Ukrainie, a ja odpowiadam: Chwała bohaterom to szczególne uczucie. Przepełnia mnie taka wdzięczność i taka miłość, że brakuje mi powietrza i słów, by to opisać.

Drodzy Polacy. Jesteś najlepszą rzeczą, jaka mogła się nam przytrafić w tym strasznym czasie.

Przez całe życie będziemy pamiętać Twój wkład w zwycięstwo Ukrainy, nauczymy go nasze dzieci, a one przekażą go swoim dzieciom i będą komponować o nim nowe piosenki, pisać książki, zamieniać go w nowe bajki i legendy, kręcą nowe filmy i wystawiają sztuki teatralne oraz otwierają wystawy. Ale to wszystko nadal nie wystarczy, aby ci podziękować.

Drodzy Polacy.
Dziękuję Ci.
Bardzo cię kochamy.
Nie zapomnimy.
Nigdy, gdy świeci słońce, gdy słychać pieśń, gdy powiewają nasze flagi.

Dziękuję Polsko!

#dziekuje #dziekujePolsko #poland🇵🇱
# Support_thanks_flashmob” – czytamy w liście.

Fot. Pixabay