Zakłócił ceremonię ślubną i wybił szybę w kościelnej gablocie

  • Post category:Polska

Warszawscy policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali 54- letniego obywatela Ukrainy, który awanturował się z gośćmi uczestniczącymi w ceremonii ślubnej w jednym z kościołów na śródmieściu, a następnie pięścią wybił szybę w gablocie.

Reklama

Fot. Pixabay

 

Reklama

Funkcjonariusze ustalili też, że podejrzany przebywa nielegalnie na terenie Polski. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara nawet do 2 lat więzienia za złośliwe przeszkadzanie w akcie religijnym, grzywna za uszkodzenie mienia oraz deportacja.

W sobotę około godziny 18:00 54-latek widząc, że w jednym ze śródmiejskich kościołów odbywa się ceremonia ślubna wszedł do środka i zaczął zaczepiać uczestników wołając o pieniądze. Używał przy tym słów wulgarnych. Widząc, że mężczyzna wywołuje wzburzenie wśród zebranych, kościelny wyprosił go za drzwi. Mężczyzna jednak wrócił i ręką wybił szybę w jednej z kościelnych gablot.

Wezwani na miejsce funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o umyślnym uszkodzeniu mienia oraz złośliwym przeszkadzaniu w publicznym akcie kościelnym. W trakcie legitymowania okazało się, że 54 – latek przebywa na terenie Polski nielegalnie.

Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzuty, za które może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz grzywna. Policjanci wszczęli też procedurę jego deportacji i przekazali go funkcjonariuszom Straży Granicznej.