HIT Internetu: Rosjanie próbują czytać po polsku! Myślą, że to tajny amerykański szyfr! [WIDEO]

  • Post category:Polska

W sieci od rana rozchodzi się film. na którym Rosjanie którzy zdobyli Polski RPG-76 Komar czytając polskie napisy myślą że Amerykanie stworzyli tajny kod. 

Reklama

To interesujące – mówią – ukraińskie wyrazy napisane łacińskimi literami.

Reklama

RPG-76 Komar to  polski granatnik przeciwpancerny wykorzystujący wyrzutnię jednorazowego użytku.

 Granatnik przeciwpancerny Komar składa się z aluminiowej wyrzutni o masie 0,32 kg w postaci gładkoprzewodowej cienkościennej rury o kalibrze 40 mm, będącej jednocześnie zasobnikiem transportowym pocisku i nadkalibrowego pocisku rakietowego o kal. 68 mm wyposażonego w zapalnik denny DCR. Do wyrzutni mocowane są przyrządy celownicze (celownik z trzema szczerbinami odpowiadającymi odległościom 50, 150, 250 m), mechanizm spustowo-odpalający, rurowa kolba składana oraz pas transportowy. W położeniu marszowym broń ma złożoną kolbę i celownik mechaniczny, a pocisk znajdujący się w wyrzutni jest zaryglowany zatrzaskiem sprężynowym. Rozłożenie kolby powoduje odryglowanie pocisku i napięcie sprężyny mechanizmu spustowego. Po naciśnięciu spustu następuje uruchomienie silnika rakietowego pocisku (dysze są odchylone o 40 stopni, co chroni strzelca przed poparzeniem).

Pocisk o masie 1,78 kg składa się z głowicy kumulacyjnej o kalibrze 68 mm elaborowanej heksogenem, silnika rakietowego, stabilizatora i bezwładnościowego zapalnika o działaniu natychmiastowym.