PILNE! Putin rozpoczyna atak. Celem dwa strategiczne miejsca

  • Post category:Polska

„Rosja rozpoczęła ofensywę w pobliżu kombinatu metalurgicznego Azowstal i portu morskiego w Mariupolu” – poinformował w środę rano Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.


„Trwa czterdziesty dziewiąty dzień heroicznego oporu narodu ukraińskiego wobec rosyjskiej inwazji wojskowej. Federacja Rosyjska kontynuuje zakrojoną na szeroką skalę agresję zbrojną na Ukrainę.
rosyjski wróg kontynuuje ataki rakietowe i bombowe na infrastrukturę cywilną w obwodach charkowskim i zaporoskim. Aktywnie prowadzi rozpoznanie lotnicze.
Do 26 kwietnia federacja rosyjska wprowadziła tzw. „żółty poziom zagrożenia terrorystycznego” na terenach graniczących z naszym krajem oraz na czasowo okupowanym terytorium Krymu. Działania te są prawdopodobnie podejmowane w celu zorganizowania ruchu sprzętu wojskowego, uzbrojenia i personelu na terytorium Ukrainy.
Okupanci nadal wysyłają na Ukrainę tzw. „ochotników”. Tak więc, według dostępnych informacji, w obwodzie leningradzkim utworzono batalion około 400 osób. Składa się wyłącznie z żołnierzy z doświadczeniem „bojowym. Wysłano ich na Ukrainę w celu wzmocnienia jednej z jednostek 42. Dywizji Strzelców Zmotoryzowanych 8. Armii Wszechwojskowej.
W kierunku Siwierskiego możliwe jest utrzymywanie odrębnych jednostek na pograniczu obwodu kurskiego z Ukrainą do prowadzenia akcji demonstracyjnych w celu powstrzymania naszych sił.
Częściowa blokada i ostrzał artyleryjski Charkowa trwa w kierunku Słobożańskiego. Na niektórych czasowo okupowanych terytoriach nieprzyjaciel uciekł się do formowania oddziałów tzw. „milicji ludowej”. W celu wdrożenia tych środków prowadzone są odpowiednie prace.
Na kierunkach Donieck i Tawrija wróg rosyjski kontynuował naloty na Mariupol. Rozpoczyna ofensywę w pobliżu kompleksu metalurgicznego Azovstal i portu morskiego.
W kierunku South Buh wróg próbuje zająć poszczególne osady, ale bez powodzenia.
W ciągu ostatnich 24 godzin obrońcy Ukrainy odparli sześć ataków wroga, zniszczyli dwa pojazdy i trzy systemy artylerii wroga w obwodach donieckim i ługańskim.
Rosyjski nieprzyjacielski samolot Su-25 został wczoraj zestrzelony przez grupę Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy. Wróg znacznie ograniczył użycie samolotów ze względu na warunki pogodowe.
Wierzymy w Siły Zbrojne Ukrainy! Wygrajmy razem! Chwała Ukrainie!” – czytamy we wpisie.

Reklama

Reklama