Gala MMA Królikowskiego. Uczelnia odcina się od wydarzenia: „Przepraszamy”

  • Post category:Polska

Uniwersytet SWPS postanowił zareagować po tym jak na terenie jego filii we Wrocławiu Antoni Królikowski urządził wydarzenie promujące galę. Podczas walki ma odbyć się pojedynek pomiędzy sobowtórem Putina i Zeleńskiego.

Reklama

Do sprawy odniósł się Prodziekan ds. Studenckich i opublikował oświadczenie:

Reklama

„Rzeczywiście 2 kwietnia na terenie wrocławskiej filii Uniwersytetu SWPS odbyła się konferencja prasowa organizowana przez firmę Royal Division. Podczas tego wydarzenia założyciel firmy – Antoni Królikowski przekazał informację, że firma ta planuje organizację walki pomiędzy sobowtórami Wołodymira Zełeńskiego i Władimira Putina.

Władze Uniwersytetu nie wiedziały o tym wydarzeniu ani tym bardziej nie wyraziły na nie zgody. Wynajmem sal, poza godzinami zajęć, zajmuje się firma zewnętrzna. Jesteśmy oburzeni tym, że to tego typu wydarzenia doszło na terenie naszej filii. Jego charakter stoi w zdecydowanej sprzeczności z wartościami, jakie przyświecają Uniwersytetowi SWPS

Rozpoczęliśmy postępowanie wyjaśniające, które ma precyzyjnie wykazać, dlaczego firma zewnętrzna wydała zgodę na to wydarzenie oraz co możemy zrobić, aby już nigdy nie doszło do podobnych sytuacji w przyszłości. Stanowczo potępiamy tego typu inicjatywy. Przepraszamy za zaistniałą sytuację” – czytamy w oświadczeniu.