Z OSTATNIEJ CHWILI! Abramsy dla Polski! 250 najnowocześniejszych czołgów trafi do naszego kraju!

  • Post category:Polska

We wtorek (5 kwietnia br.) o godz. 13.00 w 1. Warszawskiej Brygady Pancernej w Wesołej, Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podpisze umowę na zakup 250 czołgów Abrams dla Wojska Polskiego.

Reklama

Abramsy to najnowocześniejsze czołgi na świecie. 250 nowych maszyn znacznie wzmocni potencjał Wojska Polskiego. Wraz z czołgami III generacji ABRAMS M1A2 SEPv3 Polska otrzyma także pakiet logistyczny oraz szkoleniowy. Zakupione zostaną także symulatory. W wojskowych zakładach remontowych zostaną stworzone warunki do zabezpieczenia eksploatacji tych czołgów. Będzie to początek realizacji jednego z największych kontraktów w historii polskiej armii.

Reklama

Czołgi trafią do jednostek rozmieszczonych we wschodniej części Polski, na wschodnią flankę NATO – przede wszystkim do 18. Dywizji Zmechanizowanej, w tym również do 1. Warszawskiej Brygady Pancernej. Zakup Abramsów to jeden z kluczowych elementów modernizacji i rozbudowy Wojska Polskiego. Ponadto, w tym roku polscy żołnierze otrzymają także pierwsze baterie Patriot oraz drony uderzeniowe Bayraktar.