J&J zawiesza dostawy artykułów higienicznych do Rosji!

  • Post category:Polska

Koncern Johnson & Johnson poinformował, o wstrzymaniu sprzedaży produktów higieny osobistej w Rosji, dołączając do innych firm, które ograniczyły swoją działalność w tym kraju w odpowiedzi na inwazję na Ukrainę.

Reklama

Autorstwa Austin Kirk – https://www.flickr.com/photos/aukirk/12795954293/, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=37785505

J&J powiedział, że będzie nadal dostarczać leki i urządzenia medyczne w regionie, ponieważ są one wyłączone z zachodnich sankcji.

Reklama

Johnson & Johnson to amerykański międzynarodowy koncern farmaceutyczny i kosmetyczny, z siedzibą w New Brunswick, w stanie New Jersey, założony w 1886.
Sprzęt medyczny

Dostarczany przez koncern sprzęt medyczny wykorzystywany jest m.in. w chirurgii, kardiologii, czy ortopedii. Firma dostarcza również produkty wykorzystywane w opiece nad pacjentem, a także soczewki kontaktowe.

Farmaceutyki
Johnson & Johnson dostarcza produktów przede wszystkim dla osób cierpiących na choroby immunologiczne, zakaźne i nowotwory.

Kosmetyki
Johnsons Baby Powder massage.jpg
W sektorze konsumenckim koncern dostarcza produkty do pielęgnacji ciała i higieny osobistej dla dzieci i dorosłych oraz leki z grupy OTC (ang. over-the-counter drug) – dostępne bez recept