Anonimowi opublikowali dokument rosyjskiego generała. Rosjanie szykują akcję w sieci?

  • Post category:Polska

Dokument pod którym podpisał się generał Bulgakov opublikowali na Twitterze anonimowi. Tłumaczymy jego trzy punkty. 

Reklama

W dokumencie zatytułowanym Rozkaz Ministra Obrony Federacji Rosyjskiej czytamy o akcji wprowadzenia środków o charakterze informacyjnym w Internecie:

Reklama

„W związku ze zwiększeniem liczby faktów dostania się w niewolę żołnierze sił rosyjskiej federacji w czasie wypełniania specjalnej operacji na terytorium Ukrainy i publikacjami w wielu środkach masowego przekazu informacji o dobrym traktowaniu jeńców wojennych na terytorium Ukrainy, co z kolei wzmacnia u żołnierzy sił Federacji Rosyjskiej poczucie bezkarności i możliwości łatwego sposobu ucieczki od wypełniania służby wojskowej podczas specjalnej operacji na terytorium Ukrainy nakazuję:

  1. Opracować i rozpowszechnić serię materiałów wideo, w których będzie zaprezentowane nieludzkie zachowanie ukraińskich żołnierzy i ugrupowań nacjonalistycznych Ukrainy na terytorium tego kraju odnośnie jeńców, którzy wyrazili dobrowolną chęć oddania się w niewolę.
  2. Opracować i rozpowszechnić serię grafik z dowodami faktów wykorzystywania osób podstawionych w czasie filmowania wziętych w niewolę żołnierzy Federacji Rosyjskiej. Także obalić fakt wykorzystywania przez siły Rosyjskiej Federacji żołnierzy poborowych.
  3. Przygotować wsparcie informacyjne w postaci materiałów w komentarzach, a jako głównego argumentu używać naruszenie Konwencji Genewskiej we traktowaniu wziętych w niewolę. (tłum. Warszawa w Pigułce)