Nowy groźny wirus. Może nawet zagrażać życiu Roznoszą go kleszcze!

  • Post category:Polska

Wirus Heartland krąży wśród kleszczy w Georgii w Stanach Zjednoczonych, ostrzegają naukowcy z USA. W kraju pojawia się coraz więcej przypadków wirusa, który jest przenoszony przez kleszcze. Jakie są symptomy choroby?

Reklama

Fot. Pixabay

Nowe badanie opublikowane w zeszłym tygodniu w czasopiśmie Emerging Infectious Diseases i prowadzone przez naukowców z Emory University przeanalizowało próbki wirusa od kleszczy.

Reklama

Jakie są objawy wirusa Heartland?
Według CDC większość osób z wirusem Heartland zgłasza gorączkę, zmęczenie, zmniejszony apetyt, ból głowy, nudności, biegunkę i bóle mięśni.

Dr Ross Boyce, docent medycyny w wydziale chorób zakaźnych na Uniwersytecie Północnej Karoliny w Chapel Hill, powiedział USA TODAY, że niektóre grupy, takie jak osoby starsze, osoby z obniżoną odpornością lub osoby młode, mogą być bardziej narażone na ciężkie, a nawet zagrażająca życiu choroba wywołana chorobami odkleszczowymi.

Wirus na razie nie stanowi zagrożenia w Europie, jednak rosnąca liczba przypadków w USA jest niepokojąca i nie wyklucza się zawleczenia choroby na nasz kontynent.