Rosjanie negują rozbiory Polski? Kobieta nazywa mieszkańców zachodu Ukrainy Austriakami! [WIDEO]

  • Post category:Polska

W sieci można zobaczyć nagranie, w którym Rosjanka broni decyzji o wojnie na Ukrainie. Mieszkańców zachodniej Ukrainy nazywa… Austriakami. To może przypomnijmy, że Lwów znalazł się poza granicami Polski po setkach lat w wyniku… I rozbioru Polski, którego dokonały Rosja, Prusy i Austria. 

Reklama

Reklama



Na nagraniu Rosjanka mówi, że Rosjanie muszą obronić braci Słowian od Austriaków żyjących na zachodzie kraju, we Lwowie. 

„Jesteśmy waszym starszym bratem, nie jesteście zachodem, Ameryką. Pohorcujcie się roczek, dwa i wrócicie do nas. Jacy z was Europejczycy?” – mówi kobieta.

Kobieta dodaje, że Rosjanie nie tkną Lwowa, bo to nie nich, ale jeśli Ukraińcy ze Lwowa zachcą, to Rosjanie zapraszają.

Najstarsza znana pieczęć Lwowa z 1359 r to czasy Królestwa Polskiego i Rzeczpospolitej Obojga Narodów.’

Według Grzegorza Hryciuka, w sierpniu 1939 roku Lwów liczył 333,5 tys. mieszkańców, w tym 169,9 tys. Polaków (50,9%), 104,7 tys. Żydów (31,4%), 53,2 tys. Ukraińców (16,0%) 2,6 tys. Niemców (0,8%) oraz 3,1 tys. osób innych narodowości (0,9%).

Zgodnie z tajnym protokołem dodatkowym do paktu Ribbentrop-Mołotow z 23/24 sierpnia 1939 po agresji III Rzeszy i ZSRR na Polskę, Lwów po kapitulacji 23 września 1939 znalazł się pod okupacją Armii Czerwonej. 22 września 1939 dowódca obrony Lwowa gen. Władysław Langner podpisał z dowództwem sowieckim kapitulację, przewidującą m.in. bezpieczny wymarsz żołnierzy Wojska Polskiego (w tym oficerów) i policji w kierunku granicy z Rumunią, po uprzednim złożeniu broni – umowę tę strona sowiecka złamała po złożeniu broni aresztując wszystkich i wywożąc w głąb ZSRR. Oficerowie uczestniczący w obronie Lwowa byli przetrzymywani w obozie w Starobielsku, a następnie w przeważającej większości zostali zamordowani przez NKWD w Charkowie i pochowani w dołach śmierci w Piatichatkach i Bykowni. Lwowscy policjanci zostali wymordowani ogniem karabinów maszynowych na szosie prowadzącej na Winniki.

W okresie międzywojennym Lwów był trzecim pod względem liczby ludności po Warszawie i Łodzi miastem Polski i stolicą województwa. Teren, na którym leżał Lwów to Małopolska Wschodnia.

Tak więc Austriacy wzięli się tam z rozbioru Polski!